Глупак Зоя Іванівна
Глупак Зоя Іванівна, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри рослинництва
Автобіографія
Народилася 3 вересня 1977 року в селі Бобрик Білопільського району Сумської області. З 1984 по 1994 р. навчалася в Марківській загальноосвітній школі. У 1994 році вступила до Сумського сільськогосподарського інституту на агрономічний факультет і в березні 1999 р. закінчила його та отримала диплом вченого агронома за спеціальністю "Агромія". Під час навчання проходила виробничу практику у фермерських господарствах Німеччини та Англії. Після - отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Менеджмент організацій». З 2001 по 2004 рр. - навчалася в аспірантурі за спеціальністю – рослинництво. У 2013 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата с.-г. наук за спеціальністю 06.01.09 – рослинництво. З 2012 року і по цей час працюю в Сумському національному аграрному університеті на кафедрі рослинництва.
Навчально - методична робота.
Викладаються дисципліни: «Стандартизація та управління якістю продукції рослинництва» для студентів факультету агротехнологій та природокористування спеціальності «Агрономія», «Захист рослин», «Рослинництво» для студентів факультету агротехнологій та природокористування спеціальності «Агрономія», «Метрологія і стандартизація», «Управління якістю сільськогосподарської продукції», «Екобезпека продовольчої сировини і харчових продуктів» для студентів факультету агротехнологій та природокористування напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
Керує навчальною, виробничою та переддипломною практикою студентів. Приймає участь у методичному забезпеченні навчального процесу: автор та співавтор більше 10 методичних розробок, готує робочі програми та навчально-методичні комплекси з вищевказаних дисциплін.
Має 22 наукові праці, з них 11 статей в у фахових виданнях наукових та 11 тез доповідей.
Основні начально-методичні роботи:
1. Методичні вказівки щодо проведення практичних занять з дисципліни "Метрологія та стандартизація" для студентів 2 курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
2. Методичні вказівки щодо виконання практичних робіт з дисципліни «Основи екології та утилізація відходів переробки продукції рослинництва» для студентів спеціальності «Агрономія», «Захист рослин».
3. Методичні вказівки щодо виконання практичної роботи з предмету "Стандартизація та управління якістю продукції рослинництва» для студентів спеціальності «Агрономія», «Захист рослин».
4. Методичні вказівки щодо проведення практичних занять з дисципліни «Управління якістю сільськогосподарської продукції» для студентів 2 курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
5. Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни «Метрологія та стандартизація» для студентів 2 курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
6. Методичні вказівки до виконання самостійної роботи з дисципліни «Управління якістю сільськогосподарської продукції» для студентів 2 курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
Науково - дослідна робота.
Наукові дослідження проводилися за темою дисертаційної роботи – «Удосконалення технології вирощування скоростиглої сої для умов північно-східної частини Лісостепу України».
Напрямки досліджень:
- вивчалася реакція скоростиглої сої на густоту посіву в умовах модельного досліду;
- визначалися особливості формування продуктивності сої залежно від передпосівної обробки насіння;
- проаналізовано вплив строків сівби та глибини загортання насіння на розвиток, кількісні та якісні показники й урожайність сої в умовах північно-східної частини Лісостепу України;
- встановлено вплив способів сівби та густоти рослин на розвиток, кількісні та якісні показники й урожайність сої;
- дано порівняльну оцінку рекомендованої та удосконаленої технології за показниками продуктивності;
- визначено економічну та енергетичну ефективність удосконаленої технології вирощування сої.
Зареєстрована та ведеться наукова робота по темі «Оптимізація технології вирощування сої для умов північно-східної частини Лісостепу України» (державний номер реєстрації 011U001054).
Останні публікації:
- Глупак З. І. Урожайність та якість насіння сої залежно від строків сівби та глибини загортання насіння в умовах північно-східного Лісостепу України / З. І. Глупак // Вісник Сумського НАУ, серія "Агрономія і біологія" – 2011. – Вип. 4 (21). – С. 126–132.
- Глупак З.І. Урожайність і якість сої сортів ранньостиглої групи в умовах північно-східної частини Лісостепу України / З.І. Глупак // Вісник Сумського НАУ, серія "Агрономія і біологія" – 2013. – Вип. 11 (26). – С. 100–103.
- Троценко В.І. Ефективність використання мінеральних добрив на посівах сої в умовах північно-східної частини Лісостепу України // В.І. Троценко, З.І. Глупак // Вісник Сумського НАУ, серія "Агрономія і біологія" – 2012. – Вип. 9 (24). – С. 98–102.
- Троценко В.І. Продуктивність сортів та гібридів сорго цукрового в умовах північно-східного Лісостепу України / В.І. Троценко, З.І. Глупак // Вісник Сумського НАУ, серія "Агрономія і біологія" – 2014. – Вип. 9 (28). – С. 127–130.
- Глупак З.І. Аналіз якості пшениці м'якої озимої в умовах ННВКСНАУ / З.І. Глупак., М. В. Радченко // Вісник Сумського НАУ, серія "Агрономія і біологія" – 2014. – Вип. 3 (27). – С. 164–169.
- Глупак З.І. Особливості удобрення сорго зернового в умовах північно-східної частини Лісостепу України // Глупак З.І., Радченко М.В. – Вісник Сумського НАУ, серія "Агрономія і біологія" 2015 - № 3 (29), С. 203-206.
- Бутенко А.О. Вплив видового складу багатокомпонентних сумішок однорічних кормових культур та частки компонентів в них на продуктивність і якість корму // А.О. Бутеноко, З.І. Глупак. – Вісник Сумського НАУ, серія "Агрономія і біологія" 2015 - № 10 (29).