Студенти спеціальності «Екологія» у Гетьманському національному природному парку.

З метою кращого засвоєння матеріалу дисципліни «Заповідна справа» адміністрація Сумського НАУ надала можливість студентам 3 курсу спеціальності «Екологія» у вересні 2016 року  здійснити науково-практичну екскурсію до Гетьманського національного природного парку.

 

Ця природоохоронна установа оголошена Указом Президента України в  квітні 2009 року і має площу 23360,1 га. Метою створення національного природного парку є збереження, відтворення і раціональне використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Співробітниками національного парку була надана можливість студентам пройтися екологічною стежиною «Литовський бір», що прокладена в лісовому масиві та берегом р. Ворскла біля с. Климентове Охтирського району. У ході екскурсії студенти отримали багато цікавої інформації про природні комплекси та історію створення Гетьманського нацпарку.

 Окрім того під керівництвом доц. Баштового М.Г. і доц. Скляра Ю.Л.  студенти провели дослідження, спрямовані на оцінку стану довкілля на території Гетьманського НПП. А саме: визначення рівня радіаційного фону у лісовій частині парку, кислотності та температури ґрунту, освітленості території під наметом лісу та на галявинах і т. ін.

Загалом поїздка до Гетьманського НПП стала важливою складовою у системі фахової підготовки студентів спеціальності «Екологія» у Сумському НАУ.

 

 

 

Дополнительная информация