Застосування ІТ-технологій в навчальному процесі факультету агротехнологій та природокористування

Використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в останні роки стрімко поширюється майже на всі сфери життя. Вони застосовуються повсюдно: від секретних військових операцій та патрулювання кордонів до сільського господарства. За прогнозами Міжнародної асоціації безпілотних систем (AUVSI) прибуток від використання БПЛА спеціалістами в аграрній сфері США оцінюється у 75 мільярдів доларів США до 2025 року за рахунок створення нових робочих місць та оптимізації існуючих процесів.

 В Україні кожного року збільшується увага, щодо використання безпілотників в аграрній сфері. Воно зводиться до виконання ними двох основних функцій: моніторингової та транспортної.

На початку березня студенти факультету агротехнологій та природокористування Сумського НАУ, які навчаються за програмою Університету міжнародних програм компанії КЕРНЕЛ, провели тестовий запуск квадрокоптеру з метою аналізу перезимівлі рослин озимого ріпаку та пшениці. Студенти з великим задоволенням управляли безпілотником, робили фото та відеозйомку посівів. За результатами проведеного навчання кожен студент підготував рекомендації щодо робіт, які необхідно провести для покращення стану посівів пшениці та ріпаку.

В подальшому планується більш широко застосовувати БПЛА, як в навчальному процесі, так і для проведення обліків та спостережень під час польових досліджень студентами факультету.

 

 

 

Дополнительная информация