ЗАХИСТИМО РОСЛИНИ РАЗОМ!

                   Зелений лікар, рослини оберігай,               Від колорадського жука їх захищай.

            Й фітопатологію ти маєш добре вчити,

Тоді траву, дерева й квіти

           Від мікропатогенів зможеш боронити.

     У нас рослини добрі мають бути,

   Твоя турбота буде не забута!

Захист рослин  - це спеціальність для людей небайдужих до свого майбутнього. Ми - це те, що вживаємо у їжу. Рослини є першою ланкою ланцюга живлення людини. Як і людина, рослини постійно виборюють своє право на існування: хворіють, пошкоджуються шкідниками, потерпають від конкуренції з іншими рослинами. Спеціалісти із захисту рослин захищають рослину від негативної дії всіх несприятливих факторів. Від їх професійності залежіть здоров'я та тривалість життя людей.

Людство із давніх часів намагалося захистити рослини. Так, у Стародавньому Римі існувало свято рубігалій, коли у жертву приносили рудих овець, щоб боги не насилали на пшеницю небезпечну хворобу -  іржу. Сучасні підходи у захисті рослин звичайно змінилися.

На сьогодні існує багато різних методів захисту рослин, а скільки ще невідомого!!! У повсягденному житті ми постійно зіткаємось із ними,  але зовсім цього не розуміємо. На всіх упаковках у супермаркеті бачимо маркування "без ГМО". Да , ми всі знаємо що це, а навіщо створили генетично модифіковані організми? А для того, щоб вставити гени у рослини, які б захищали їх від шкідливих організмів. Ми постійно обприскуємо картоплю, а колорадський жук все розмножується і поширюється! Чому? Тому що ми займаємось його селекцією: виводимо нові стійкі форми. Постійно згрібаємо листя з-під дерев - звільнюємось від джерел інфекції різних збудників хвороб. Беремо сапачку і виполюємо бур'яни, використовуючи механічне знищення шкідливої рослинності. А скільки часу і здоров'я ми б зберегли, якщо  розуміли, що робимо!

Фітолікарі вивчають шкідливі об'єкти, навчаються їх діагностувати, намагаються зрозуміти їх біологію, а потім виписують свої особисті рецепти. Тому навчаючись на захисті рослин, ви більш детально ознайомитись із різними шкідливими організмами для рослин: вірусами, бактеріями,  грибами, шкідливими рослинами, кліщами, комахами та тощо. Тому спочатку вивчите такі дисципліни: вірусологію, мікробіологію, мікологію, гербологію, акарологію, ентомологію та фітопатологію. Пізніше будете розглядати як контролювати чисельність шкідливих організмів, вивчаючи асортимент і механізм дії пестицидів (ліків) на фітофармакології, карантинні заходи - на основах карантину, біологічний метод захисту окремо проти збудників хвороб, комах та шкідливої рослинності.

Якщо Ви небайдужі до світу рослин, якщо хочете розгадати ще нерозгадані механізми захисту рослин,  регулювати чисельність шкідливих організмів новими екологічно безпечними методами, змінити світ на найкраще, то ВАМ до НАС! ЗАХИСТИМО РОСЛИНИ РАЗОМ!!

Ірина Литвин, студентка 3 курсу «Захисту рослин»


Дополнительная информация