ІНЖЕНЕР САДОВО-ПАРКОГО ГОСПОДАРСТВА – ПРОФЕСІЯ, ЩО НАДИХАЄТЬСЯ КРАСОЮ ПРИРОДИ!

        Важко представити місто без скверів, парків, алей і озеленених прибудинкових територій, а світ без шедеврів садово-паркового мистецтва, побудованих сотні років назад, проте збереглися в первинному вигляді до цього дня.

 

Праця паркобудівника завжди цінувалася на високому рівні, про що свідчать бібліографічні описи видатних ландшафтних архітекторів.

Витоки і становлення садово-паркового мистецтва можна знайти у відбитках, залишених на камені первісною людиною. Разом з городництвом, люди розвивали і плодове садівництво, яке з часом перетворилося на декоративне.

Імператори, королі, монархи переймали досвід своїх попередників і намагалися побудувати величні і приголомшливі сади. Стрімке зростання поселень і розвиток індустрії стимулювало до створення системи озеленення, яка б задовольняла екологічні, емоційні і функціональні потреби всіх верств населення.

За час існування професія озеленювача називалася по-різному, і в XXI столітті можна зустріти такі терміни: ландшафтний дизайнер, ландшафтний архітектор, озеленювач, садівник, флорист. І це не весь перелік назв, які підходять для характеристики фахівця садово-паркового господарства.

Досвід професії озеленювача є значним, адже піклування про природу, гармонію, композицію з використанням сучасних технологій є популярною у всьому світі. А ще зелені насадження – це легені нашої планети, які, втім, вимагають постійного і ретельного догляду. І лише фахівець садово-паркового мистецтва знає науковий і творчий підхід до рослин, який забезпечує створення гармонії між людиною і навколишнім середовищем.

Фахівець садово-паркового господарства – це спеціаліст широкого профілю. Він об'єднує в собі знання з декількох галузей відразу:

Інженерія –  займається плануванням і прокладкою всіх комунікацій. Це стосується не тільки підведення води, газу і каналізації до будинку. Він створює і проектує зливові системи відведення води і продумує всі нюанси освітлення на території ділянки. Також до інженерних робіт відноситься планування підсобних і розважальних споруд. Різноманітні водоймища і фонтани на території також включені в спектр обов'язків проектувальника.

Біологія – знання про рослини і їх вимоги до умов зростання є обов'язковими для творців ландшафту. Наприклад, деякі рослини не можна садити поряд, інші ж не винесуть холодної зими. Багатьом деревам і чагарникам потрібні специфічні родючі ґрунти. Знання всієї інформації про це забезпечить  красива і зелена територія – справжній оазис передмістя.

Історико-філософський момент – знання історії завжди допомагало в створенні концепції. У бесіді із замовником фахівець дізнається його пріоритети і побажання. Потім знайомиться з тим, в якому стилі виконана основна будівля. Тільки після цього, спираючись на історію і філософію клієнта, він створює неповторний дизайн навколишнього ландшафту.

Спеціальність садово-паркове господарство включає тонке відчуття прекрасного і організації людської душі. Професіонал своєї справи створює функціональну гармонію на облаштованій території.

Для того, щоб стати кваліфікованим і дипломованим фахівцем у сфері садово-паркового господарства слід вибирати спеціальність Садово-паркове господарство. Предмети, які викладаються під час навчання включають повний курс по історії садово-паркового мистецтва, ландшафтної архітектури, садово-паркових композицій, дизайну і інженерії, агротехніки створення та догляду за об’єктами.

Професія фахівця садово-паркового господарства підходить цілеспрямованим людям, які завжди прагнуть до більшого. Найважливішою якістю є відмінно розвинена пам'ять. Адже у дизайнера ландшафтів дуже широкий спектр різносторонніх обов'язків. Творче мислення дуже важливе, адже поки замовник вам розповідає, чого він бажає, ви вже повинні в голові продумати зовнішність майбутньої території. Комунікабельність допоможе зробити так, щоб замовник вибрав саме ваші послуги і залишився задоволений результатом. Організаторські здібності і уміння керувати роботами мають велике значення, адже ви управлятимете будівельниками, що виконують прокладку комунікацій і весь спектр важкої фізичної праці.

Професія фахівця садово-паркового господарства  затребувана в наші дні. Вона стрімко розвивається, а попит на такі послуги тільки росте. Адже модні тенденції диктують життя не тільки в заміському будинку, а також красивої доглянутої території в населеному пункті та країні вцілому.  

Основною перспективою професії є отримання знань, які буде досить для відкриття власної справи. Володіючи навиками ландшафтного дизайну досконало, ви з легкістю можете вести свій бізнес.

 

 

 

Дополнительная информация