Мельник Андрій Васильович

Мельник Андрій Васильович

доктор с.-г. наук. професор кафедри садово-паркового та лісового господарства, академік АН ВШ України

Освіта:Сумський державний сільськогосподарський інститут

Спеціальність: Вчений агроном

Стаж роботи: 24 роки у ВНЗ

Досвід: Учасник міжнародних проектів в галузі Ландшафтного планування спільно з ВОКU (Австрія) та Nurtingen, (Німеччина).

Навчальна робота:

Ведучий курсів:

 • Декоративне рослинництво;
 • Декоративне садівництво;
 • Луківництво та газони;
 • Сучасні технології в зеленому господарстві;
 • Сучасні технології в кормовиробництві

Тематика дипломного проектування:

 • Агробіологічні особливості вирощування сільськогосподарських та декоративних культур;
 • Оптимізація вирощування сільськогосподарських та декоративних культур;
 • Сучасні способи створення та догляду за газонами;
 • Новітні підходи  з використання вертикального озеленення, контейнерів та термочаш.

Співавтор навчальних посібників з грифом МОН: - «Рослинництво з основами технології переробки», «Технічні культури [Промислове квітникарство]» та 45 навчально-методичних рекомендацій.

 Науково–дослідна робота

Веде наукові дослідження за напрямком: “Визначення оптимальних умов реалізації біологічного потенціалу і селекційне удосконалення олійних та декоративних культур в Лісостепу України”.

За час роботи було підготовлено і видано 155 наукові та навчально-методичні праці. З них 1 монографія5 авторських свідоцтв на сорти рослин, 115 публікацій, з них 95 наукові (в т.ч. 65 у фахових виданнях) та 45 навчально-методичного характеру (в т.ч. 2 навчальних посібника з грифом Міністерства освіти і науки України). Учасник 38 міжнародних наукових конференцій в Україні, Росії, Польщі.

З 2002 року виконує керівництво аспірантами. За наукового керівництва  Мельника А. В. захищено дві дисертаційні роботи на здобуття наукового звання кандидата сільськогосподарських наук. На даний час здійснює керівництво підготовкою п‘яти дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата.

Член спеціалізованих вчених рад Д 26.004.10 при Національному університеті біоресурсів і природокористування Кабінету Міністрів України та К 55.859.03 при Сумському НАУ і Полтавській ДАА.

 Наукові праці:

 1. Мельник А. В. Ідентифікація сортів й гібридів соняшнику декоративного та можливість використання їх в садово-парковому господарстві // Вісник НУБІП. – Лісове та садово-паркове господарство. К.:, - 2013.
 2. Мельник А. В. Вплив мінеральних добрив на розвиток айстри китайської // Вісник Сумського національного аграрного університету. Суми, - 2013. – Випуск 3 (25). – С. 6-10.
 3. Мельник А. В. Оцінка стабільності та екологічної пластичності сортів і гібридів ріпаку ярого в умовах північної частини лівобережного Лісостепу України // Збірник наукових праць Вінницького національного аграрного університету. Серія: Сільськогосподарські науки . - 2014. -  №82. – Випуск 5. − С. 198-206.
 4. Мельник А. В., Троценко В. І., Говорун С. О. Винос основних елементів живлення рослинами соняшнику залежно від сортових особливостей, попередників і норм мінеральних добрив в умовах північно-східного Лівобережного Лісостепу України / Вісник Полтавської державної аграрної академії, 2015. - № 1-2. – С. 25-28.
 5. Мельник A. В., Жердецька С. В. Стан та перспективи вирощування гірчиці в світі та на Україні / Вісник Сумського національного аграрного університету. Суми, - 2015. № 3. – С. 166−170.

Контакти:
40021  м. Суми, вул. Кірова 160/5, факультет Агротехнологій та природокористування, кафедра садово-паркового та лісового господарства.
Е-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. , Skype: melandrvas

Дополнительная информация